Mentorowe inspiracje

Mentor aktywnie wspiera użytkowników sprzętu TIK

Mentorowe inspiracje

Mentorowe inspiracje

Mentor oprócz zapewnienia dobrej jakościowo oferty handlowej stara się pomagać szkołom w przeprowadzeniu programu Aktywna Tablica, angażując się w krzewienie wiedzy o nowych technologiach, stosowaniu narzędzi TIK w edukacji oraz efektywnym użytkowaniu tablic i monitorów interaktywnych.

WEBINARIA

NOWOŚĆ! Już wkrótce praktycy-edukatorzy poprowadzą dla Państwa otwarte, darmowe webinaria z nowych technologii i stosowania TIK w edukacji. O terminach i tematach będziemy informować tutaj >>, na fanpagu @Mentorpolska oraz w grupie Aktywna Tablica na FB. Webinaria prowadzone będą na platformie Clickmeeting, wstęp do pokoju dla 100 osób.

Sprawdź terminy webinariów

Webinaria

Kupując sprzęt myBoard otrzymasz zaproszenie na specjalne, merytoryczne szkolenia on-line z narzędzi TIK - 3 spotkania po 60 minut.

* w jednorazowym spotkaniu może uczestniczyć do 100 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Dla pozostałych osób zapewniamy materiał wideo ze szkolenia. W przypadku dużego zainteresowania Mentor istnieje możliwość zwiększenia ilości szkoleń, ** dla dwóch koordynatorów z jednej szkoły

SCENARIUSZE

Scenariusze lekcji użytkowników tablic i monitorów myBoard zapraszamy do skorzystania ze scenariuszy lekcji stworzonych przez nauczycieli*. Zobacz jak wykorzystać otwarte zasoby, multimedia i nowe technologie w nauczaniu. Zainspiruj się!

Pobierz »

Scenariusze

Grupa Aktywna Tablica na FB

Aktywna grupa dzieląca się doświadczeniami i materiałami z realizacji TIK. Profesjonalne wsparcie przy składaniu wniosków. Idealne miejsce do zawiązania sieci współpracy. Zaproszenia na webinaria z nowych technologii. Link do strony na FB Aktywna Tablica

Grupa Aktywna Tablica na FB

Warsztaty

Warsztaty 2018
Na konferencjach przeprowadzimy warsztaty: Jak sprawić aby "aktywna tablica" była na prawdę aktywna? Przekonaj się jak wykorzystać potencjał nowych technologii, poznaj Explain Everything, zasady lekcji odwróconej, angażuj, inspiruj! Prowadzący Sylwester Zasoński, entuzjasta nowych technologii, członek grupy Superbelfrzy.

Pobierz opis aktualnych warsztatów

 

Warsztaty

Sylwester Zasoński

 

Sylwester Zasoński
Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej.
Entuzjasta nowych technologii w edukacji.
Trener w programie "Mistrzowie Kodowania". Członek grupy Superblefrzy RP.
Autor materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK.
Ambasador Scientix i STEM Alliance.
Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Warsztaty 2017
W roku 2017 tematem wielu warsztatów mentorowych było: Co uczniów na lekcji zachwyca, czyli jak wykorzystać potencjał otwartych zasobów na monitorach interaktywnych. Prowadzący, Sylwester Zasoński, nauczyciel języka angielskiego i pasjonat nowych technologii, ze znaną wielu osobom lekkością prowadził zajmujące warsztaty jak efektywnie używać darmowych aplikacji na monitorze interaktywnym.

Kod QR

Zapraszamy na warsztaty

Kahoot

https://kahoot.it/
Kahoot! to bezpłatna platforma online do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Stworzony test jest rozwiązywany przez uczniów za pomocą np. własnych urządzeń mobilnych.

Kahoot

https://www.symbalooedu.com/
Symbaloo to strona, która pozwala na gromadzenie i organizowanie linków do stron i zasobów online. Zakładki w odróżnieniu od standardowych zakładek w przeglądarce prezentują się w formie kafelek, którym możemy przypisać dowolną ikonkę. Założone konto pozwala korzystać z zakładek na każdym urządzeniu, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy.

Kahoot

https://www.genial.ly/interactive-content-education
Genial.ly pozwala przygotować interaktywną grafikę czy slajd do której możemy dodawać multimedialne treści: zdjęcia, audio, filmy czy opisy tekstowe. Dodane znaczniki mogą również przenosić do stron internetowych.

Kahoot

https://www.squla.pl/
Squla to nowoczesna platforma edukacyjna. Na platformie znajduje się prawie 60 tysięcy interaktywnych gier, quizów i filmów edukacyjnych podzielonych na przedmioty szkolne i klasy. Idealnie sprawdza się przy powtarzaniu i ćwiczeniu wiedzy z zakresu szkoły podstawowej i przedszkola.

Kahoot

https://pl.duolingo.com/
Duolingo to bezpłatny portal internetowy do nauki języków obcych opierający się na systemie grywalizacji. W Polsce używany przede wszystkim do nauki i ćwiczenia języka angielskiego.

Kahoot

https://www.classroomscreen.com/
Classroomscreen to narzędzie online symulujące między innymi białą interaktywną tablicę. Dodatkowo posiada szereg wbudowanych widżetów, między innymi: zegarek, timer, sygnalizator świetlny, generator kodów qr. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze.

Kahoot

https://babadum.com/
BaBaDum służy do nauki i ćwiczenia słówek. Za pomocą 5 różnych gier, użytkownik ma szansę ćwiczyć 1500 słów w 21 językach.

Kahoot

https://pl.padlet.com/
Padlet to rodzaj wirtualnej, interaktywnej tablicy korkowej. Bardzo proste w obsłudze narzędzie służy jako obszar roboczy do współpracy, gromadzenia zbiorów czy wspólnych treści. Pozwala dodawać i gromadzić linki do stron internetowych czy zdjęcia i tekst.

Kahoot

https://quizlet.com/pl
Quizlet służy do nauki treści stworzonych przez innych użytkowników lub do tworzenia swoich własnych spersonalizowanych zestawów fiszek.

Kahoot

https://quickdraw.withgoogle.com/
Quick Draw to gra, w której zadaniem jest narysowanie podanego wcześniej słowa w 20 sekund, tak aby sztuczna inteligencja Google je rozpoznała. Doskonale sprawdza się jako przerywnik na lekcji czy zajęcie uczniów na przerwie, ponadto zachęcając do nauki angielskiego słownictwa.

Adres

MENTOR
ul. Modra 26, 71-220 Szczecin

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek
9:00 - 16:00

Kontakt

801 00 70 70
Tel. +48 91 488 51 51
Kom: +48 600 344 328