Mentorowe inspiracje

Mentor aktywnie wspiera użytkowników sprzętu TIK

Zapraszamy na Facebooka facebook

Mentorowe inspiracje

Mentorowe inspiracje

Mentor oprócz zapewnienia dobrej jakościowo oferty handlowej pomaga szkołom w przeprowadzeniu programu Aktywna Tablica i nie tylko.
Nasz program Mentorowe Inspiracje to dostęp do darmowej wiedzy przystępnie przekazywanej przez grono doświadczonych nauczycieli, metodyków i edukatorów. Z Mentorowe Inspiracje poznasz nowoczesne techniki kształcenia i dowiesz się jak efektywnie wykorzystać nowe technologie i narzędzia TIK na lekcji

WEBINARIA

NOWOŚĆ! Zapraszamy na otwarte, darmowe, merytoryczne webinaria z nowych technologii i stosowania TIK w edukacji, kończące się otrzymaniem certyfikatu. O terminach i tematach będziemy informować tutaj >>, na fanpagu @Mentorpolska oraz w grupie Aktywna Tablica na FB. Webinaria prowadzone będą na platformie Clickmeeting, wstęp do pokoju dla 100 osób.

Sprawdź terminy webinariów

Webinaria


E-kurs "z TIK na TAK!"

Kupiłeś tablicę interaktywną lub monitor marki myBoard?
Chciałbyś otrzymać cenne informacje na temat zastosowania TIK
w edukacji w formie przystępnych materiałów wideo?
A co powiesz na imienny certyfikat po ukończonym e-kursie?


Wiedzieliśmy, że będziesz na TAK! :)
Zapraszamy!

Sprawdź szczegóły >>

 

Webinaria


SZKOLENIA

Szkolenia rad pedagogicznych z TIK oraz zastosowania tablic i monitorów interaktywnych. Zapraszamy na stacjonarne, dedykowane szkolenia merytoryczne za zakresu TIK prowadzone przez nauczycieli-trenerów, z praktyczną wiedzą z zakresu TIK i bogatym doświadczeniem w edukacji i prowadzeniu szkoleń.

Sprawdź szczegóły >>

Szkolenia

SCENARIUSZE

Scenariusze lekcji użytkowników tablic i monitorów myBoard zapraszamy do skorzystania ze scenariuszy lekcji stworzonych przez nauczycieli*. Zobacz jak wykorzystać otwarte zasoby, multimedia i nowe technologie w nauczaniu. Zainspiruj się!

Pobierz »

Scenariusze

Grupa Zainspirowani na FB

Aktywna grupa dzieląca się doświadczeniami i materiałami z realizacji TIK. Profesjonalne wsparcie przy składaniu wniosków. Idealne miejsce do zawiązania sieci współpracy. Zaproszenia na webinaria z nowych technologii. Link do strony na FB Zainspirowani

Grupa Zainspirowani na FB

Warsztaty

Warsztaty 2019
Na najbliższych konferencjach przeprowadzimy warsztaty:

  • „Innowacje STEM w edukacji z wykorzystaniem robota Codey Rocky i inteligentnych czujników Neuron”. Na warsztatach dowiesz się, jak łatwo wdrożyć programowanie i robotykę w szkole, a wszystko przy użyciu odpowiednich narzędzi takich jak: inteligentne czujniki Neuron oraz robot Codey Rocky.
  • Jak sprawić aby "aktywna tablica" była na prawdę aktywna? Przekonaj się jak wykorzystać potencjał nowych technologii, poznaj Explain Everything, zasady lekcji odwróconej, angażuj, inspiruj! Na warsztatach poznasz praktyczne zastosowanie programu Explain Everything. Wszystko na przykładzie naszych monitorów interaktywnych.

Aktualna lista konferencji 2019

 

Warsztaty

Sylwester Zasoński

 

Sylwester Zasoński
Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania technologii w edukacji. Członek Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów Operon i materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

 

Warsztaty 2018
W roku 2018 przeprowadziliśmy warsztaty o tematyce:

  • Jak sprawić aby "aktywna tablica" była na prawdę aktywna? Przekonaj się jak wykorzystać potencjał nowych technologii, poznaj Explain Everything, zasady lekcji odwróconej, angażuj, inspiruj! Podczas zajęć dowiedzieliście się jak przeprowadzić ciekawe i inspirujące zajęcia oraz swobodnie korzystać z aplikacji z wykorzystaniem programu Explain Everything. Wszystko na przykładzie naszych monitorów interaktywnych.
  • „Innowacje STEM w edukacji z wykorzystaniem robota Codey Rocky i inteligentnych czujników Neuron”. Na warsztatach poznaliście najnowocześniejszego robota edukacyjnego w Polsce oraz najnowszą odsłonę dedykowanego dzieciom języka wizualnego Scratch 3.0. Z przyjemnością tworzyliście własne wynalazki z zestawem wynalazcy Neuron od Makeblock.

 

Warsztaty

 

Warsztaty 2017
W roku 2017 tematem wielu warsztatów mentorowych było: Co uczniów na lekcji zachwyca, czyli jak wykorzystać potencjał otwartych zasobów na monitorach interaktywnych. Prowadzący, Sylwester Zasoński, nauczyciel języka angielskiego i pasjonat nowych technologii, ze znaną wielu osobom lekkością prowadził zajmujące warsztaty jak efektywnie używać darmowych aplikacji na monitorze interaktywnym.

Kod QR

Zapraszamy na warsztaty

 

Kahoot

https://kahoot.it/
Kahoot! to bezpłatna platforma online do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Stworzony test jest rozwiązywany przez uczniów za pomocą np. własnych urządzeń mobilnych.

Kahoot

https://www.symbalooedu.com/
Symbaloo to strona, która pozwala na gromadzenie i organizowanie linków do stron i zasobów online. Zakładki w odróżnieniu od standardowych zakładek w przeglądarce prezentują się w formie kafelek, którym możemy przypisać dowolną ikonkę. Założone konto pozwala korzystać z zakładek na każdym urządzeniu, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy.

Kahoot

https://www.genial.ly/interactive-content-education
Genial.ly pozwala przygotować interaktywną grafikę czy slajd do której możemy dodawać multimedialne treści: zdjęcia, audio, filmy czy opisy tekstowe. Dodane znaczniki mogą również przenosić do stron internetowych.

Kahoot

https://www.squla.pl/
Squla to nowoczesna platforma edukacyjna. Na platformie znajduje się prawie 60 tysięcy interaktywnych gier, quizów i filmów edukacyjnych podzielonych na przedmioty szkolne i klasy. Idealnie sprawdza się przy powtarzaniu i ćwiczeniu wiedzy z zakresu szkoły podstawowej i przedszkola.

Kahoot

https://pl.duolingo.com/
Duolingo to bezpłatny portal internetowy do nauki języków obcych opierający się na systemie grywalizacji. W Polsce używany przede wszystkim do nauki i ćwiczenia języka angielskiego.

Kahoot

https://www.classroomscreen.com/
Classroomscreen to narzędzie online symulujące między innymi białą interaktywną tablicę. Dodatkowo posiada szereg wbudowanych widżetów, między innymi: zegarek, timer, sygnalizator świetlny, generator kodów qr. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze.

Kahoot

https://babadum.com/
BaBaDum służy do nauki i ćwiczenia słówek. Za pomocą 5 różnych gier, użytkownik ma szansę ćwiczyć 1500 słów w 21 językach.

Kahoot

https://pl.padlet.com/
Padlet to rodzaj wirtualnej, interaktywnej tablicy korkowej. Bardzo proste w obsłudze narzędzie służy jako obszar roboczy do współpracy, gromadzenia zbiorów czy wspólnych treści. Pozwala dodawać i gromadzić linki do stron internetowych czy zdjęcia i tekst.

Kahoot

https://quizlet.com/pl
Quizlet służy do nauki treści stworzonych przez innych użytkowników lub do tworzenia swoich własnych spersonalizowanych zestawów fiszek.

Kahoot

https://quickdraw.withgoogle.com/
Quick Draw to gra, w której zadaniem jest narysowanie podanego wcześniej słowa w 20 sekund, tak aby sztuczna inteligencja Google je rozpoznała. Doskonale sprawdza się jako przerywnik na lekcji czy zajęcie uczniów na przerwie, ponadto zachęcając do nauki angielskiego słownictwa.

Adres

MENTOR
Będargowo 29a, 72-005 Przecław

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek
9:00 - 16:00

Kontakt

Tel. +48 91 488 51 51
Kom: +48 600 344 328